Ārpusstundu darbs

23.01.2017.

Barikāžu atceres diena Zemgales vidusskolā

Autore: Olita Ragele, vēstures skolotāja

18. janvārī Zemgales vidusskolā notika pasākums, kas tika veltīts 1991. gada barikāžu aizstāvju atceres dienai. Pasākumā piedalījās 5.-12. klases skolēni un klases audzinātājas. 11. un 12. klases skolēni pastāstīja visiem klātesošajiem par barikāžu laika notikumiem un pēc tam parādīja video un foto prezentāciju par barikāžu veidošanu un aizstāvēšanu. Pasākuma noslēgumā katra klase saņēma papīra „bluķi”, uz kura pierakstīja, ko katrs var izdarīt, lai saglabātu mieru un neatkarību.

barikades16144812_743532459129336_1405150530_n16215859_743532455796003_848896053_n16144631_743532162462699_2049920770_n16215657_743532125796036_708991380_n

 

 

 

 

 

 

 

 

03.01.2017.

Jaungada eglīte Zemgales vidusskolā

Autore: direktora vietniece audzināšanas jomā T.Kavševiča

27.decembrī Zemgales vidusskolā notika Jaungada pasākums, kam visi cītīgi un jautri gatavojās. Šajā dienā aktu zālē bija pasakaina atmosfēra – tā bija izrotāta atbilstoši svētku noskaņai, tikpat krāšņi un spilgti kā mūsu eglīte. Tas bija 7. un 10. klases skolēnu pašpārvaldes aktīvistu nopelns.

No rīta Zemgales vidusskolā ciemojās Salatētis ar Sniegbaltīti un Sniegavīrs. Svētkos piedalījās arī pasaku varoņi – Jautrais Tīģerēns (Elīna Baranovska, 12.kl.) un Zilonītis (Stefānija Semjonova, 12. kl.).  Bērni kopā ar Zilonīti un Tīģerēnu  dejoja, sacentās un gāja rotaļās. Visiem bija jautri!  Bērni uzmanīgi sekoja uzveduma varoņiem, pārdzīvoja un patiesi priecājās. Jautrās dejas, spēles un maskas darīja svētkus spilgtus un jautrus. Neiztika bez Jaungada dzejoļiem Salatētim un saldām dāvanām. Salatētis un Sniegbaltīte iepriecināja lielos un mazos ar patīkamām atrakcijām, pārsteidza ar aizraujošiem jokiem, spēlēm un rotaļām. Jautrais Ziemassvētku vecītis interesantā veidā caur jokiem un stāstiem pasniedza bērniem dāvaniņas. Kopā ar Ziemassvētku vecīti un Sniegbaltīti visi smējās, jokoja, gāja rotaļās, minēja mīklas, piedalījās konkursos, fotografējās un dziedāja dziesmas, kas radīja lustīgu atmosfēru un patīkamu svētku noskaņu.

Jaungada pasākumā katram bija dota iespēja uzstāties vai vienkārši palīdzēt saglabāt svētku noskaņojumu un atmosfēru. Katra klase, pat mazuļi, skatītājus aizrāva ar savu uzstāšanos. Rādot priekšnesumus, bērni dāvāja sirds siltumu visiem skatītājiem, jo katra uzstāšanās tika izpildīta ar patiesu mīlestību. Bērni dziedāja dziesmas, dejoja, spēlēja dažādas lomas.

Jaungada eglītes noslēgumā Salatētis un pasaku varoņi novēlēja bērniem labi mācīties, būt paklausīgiem un cienīt pieaugušos. Pēc pasākuma notika jautra diskotēka. Paldies visiem skolotājiem, bērniem un tehniskajam personālam par jautriem un aizraujošiem svētkiem! Draudzīgi un jautri sagaidījām Jauno Gaiļa gadu!

gailisimg_0036img_0050img_0035img_0089img_0077

 

 

 

 

 

 

 

 

22.11.2016.

Skaista mana Tēvu zeme!

Autore: direktora vietniece audzināšanas jomā T.Kavševiča

img_0006

 

 

 

 

 

 

 

 

 

koris20161109_14362320161109_150633

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

img_0084

“…tik tev Latvijas, cik tavā sirdī iekšā”.

(O.Vācietis)

Sagaidot Lāčplēša dienu un Latvijas Republikas proklamēšanas 98. gadadienu, Zemgales vidusskolā nedēļas garumā notika virkne pasākumu, kas veltīti Latvijai. Skola tika dekorēta Latvijas simboliem . Lāčplēša dienā skolā tika rīkotas netradicionālas sporta sacensības, kurās sacentās 5.-8.klašu skolēni. Lāčplēša kausu ieguva 5.klases komanda. Savas zināšanas par Daugavpils novadu parādīja 9.-12.klašu komandas. Visgudrākie bija 12.klases komandā.

1.-4.klašu skolēni piedalījās viktorīnā “Latvijas svētki”. Labākā bija 3.klase. Vēl skolēni, gaidot Latvijas dzimšanas dienu, piedalījās dzejoļu konkursā “Mana Latvija”. Katra klase bija sagatavojusi un noformējusi pašsacerētu dzejoli. Visiem bija dota iespēja lasīt dzejoļus iztādē.

Svinīgā nedēļa noslēdzās ar svētku koncertu “Skaista mana Tēvu zeme!”, kurā piedalījās ne tikai skolēni, bet arī pedagogi un tehniskie darbinieki. Arī šogad svinīgo pasākumu atklājām ar Latvijas valsts himnas “Dievs, svētī Latviju!” kopdziedājumu. Svētku koncertā ar dziesmām, dejām un dzeju uzstājās skolas interešu izglītības kolektīvi: 1.- 4.klašu koris – vadītāja Jeļena Andrejeva, tautas deju kolektīvs “Zemgalīte” – vadītāja Marina Meduņecka, dziedāja 5.-6.klašu vokālais ansamblis. Par koncerta noformējumu rūpējās pulciņš “Fantāzija” skolotājas Tatjanas Kavševičas vadībā. Koncertu vadīja 12.klases skolēni – Ariels Rasnačs un Elīna Baranovska.

Pašā svētku dienā, 18. novembrī, skolēniem, pedagogiem un citiem darbiniekiem bija iespēja noklausīties latgaļu dziesmas novada folkloras kopas “Dyrbyni” koncertā Demenes Kultūras namā.

21.10.2016.
Pirmklasnieku svētki
Autore: 4.klases audzinātāja Tatjana Bobiļeva
img_5342img_5352
 2016.gada 19.oktobrī Zemgales vidusskolas pašiem mazākajiem skolēniem—pirmklasniekiem – apritēja pirmās 35 skolā pavadītās dienas, tāpēc visi mazie skolēni, viņu skolotāji un vecāki tika aicināti piedalīties īpašā, šai svinīgajai dienai par godu veltītā pasākumā. Šī jau ir Zemgales vidusskolas tradīcija, kas tika aizsākta pirms vairākiem gadiem, lai mazie pirmklasnieki kādus  svētkus pavadītu kopā, iepazītu cits citu, parādītu savas prasmes.

Mazajiem skolēniem bija jāveic dažādi pārbaudījumi improvizētās mācību stundās. Vispirms bija pārbaudījums matemātikā, kurā tika pārbaudītas zināšanas skaitļošanā. Pēc tam sekoja gan latviešu valoda, kurā bija no dotajiem vārdiem jāizveido teikums, gan rakstīšana un lasīšana dzimtajā valodā, kurā vajadzēja atminēt mīklas un parādīt alfabētā, ar kuru burtu sākas tas vārds-atminējums. Mūzikas stundā bija jāuzmin populāru bērnu dziesmu nosaukumi. Mazie skolēni tika galā ar visiem pārbaudījumiem.

Apsveikt pirmklasniekus bija atnākuši arī 2. un 3.klases skolēni. Skolēni bija sagatavojuši interesantus un radošus priekšnesumus.

Pēc pārbaudījumiem svētku dalībniekus uzrunāja Zemgales vidusskolas direktora  vietniece Alla Starovoitova, vēlot daudz labu vārdu un vēlējumu mazajiem pirmklasniekiem, viņu skolotājiem un vecākiem. Katrs skolēns saņēma sertifikātu. Klasei tika uzdāvināts liels konstruktors, lai viņi varētu pavadīt kopā ārpusstundu laiku.

Lai gan mazo pirmklasnieku sirsniņās sākumā bija jūtams uztraukums un jaušami bailīgi acu skatieni,  klātesošajiem viņi pierādīja, ka pa šīm 35 dienām ir kļuvuši par pilntiesīgiem sākumskolas skolēniem, ir sadraudzējušies un ļoti daudz ko iemācījušies.

Vislielākais paldies par pasākumu 4.klases skolēniem: Alīnai Jasānei, Viktorijai Kavševičai, Ņikitam Bobiļevam un Mihailam Pastejevam. Skolēni pasākumu „Pirmklasnieku svētki”  ar savu klases audzinātāju  Tatjanu Bobiļevu vadīja pirmo reizi.

Lai mazajiem pirmklasniekiem visas pārējās dienas skolā būtu zināšanu, prasmju, draudzīguma pilnas!

28.09.2016.

Miķeļdiena Zemgales vidusskolā

Autore: Žanna Špaka, 5.klases audzinātāja

svetki

img_5209img_5227img_5255img_5229img_5288img_5231

 

 

sam_7231

 

 

 

 

 

 

 

28.septembrī Zemgales vidusskolas 1.-6.klases skolēni svinēja Miķeļdienu. Svētkus sagatavoja un vadīja 5.klases skolēni ar savu klases audzinātāju. Viņi pastāstīja visiem par Miķeļdienas tradīcijām, ticējumiem un rotaļām. Pasākuma dalībnieki piedalījās jautros konkursos un stafetēs. Skolēniem bija jāvāc ābolu raža, jāstāda kartupeļi, jāatpazīst dārzeņi, kuri atradās tumšos maisos, jāuzmin mīklas. Visu klašu skolēni veiksmīgi tika galā ar visiem konkursiem.

Un kāda Miķeļdiena bez rudens svētku  tirdziņa! Visi zemgalieši devās uz  Miķeļdienas tirdziņu. Vieni pārdeva, citi pirka. Daudz dažādu kārumu bija skolas tirdziņā: pīrādziņi un pankūkas ar dažādiem pildījumiem, saldas maizītes un kūkas, cepumi un konfektes, ābolu sula. Jautri notika tirdzniecība! Visi palika apmierināti: pārdevēji par ieņēmumiem, pircēji par precēm! Mīļš paldies visiem vecākiem par atsaucību un palīdzību tirdziņa organizēšanā.

 

09.09.2016.

  Tūrisma diena Zemgales vidusskolā
  Autore: Tatjana Kavševiča, direktora vietniece audzināšanas jomā
pargajiens
9. septembrī Zemgales vidusskolā notika Tūrisma diena. 5.- 12. klašu skolēni kopā ar klases audzinātājām devās rudens pārgājienā „Iepazīsti Zemgales ciemu!”.
Ejot dabā, mēs biežāk esam novērotāji, nevis aktīvi līdzdalībnieki. Mēs skatāmies, bet nemākam ieraudzīt, mēs dzirdam, bet neprotam pievērst uzmanību. Bija skaista, saulaina un vasarīgi silta rudens diena!  Visi priecīgi satikāmies skolā, lai dotos pārgājienā un ielūkotos mežā caur personiskiem iespaidiem, emocijām un praktisko pieredzi. Tas nozīmē, ka katram bija iespēja pieskarties koka stumbram, saklausīt vēja un putnu dziesmas, sajust meža un sveķu smaržu, pārliecināties par dzīvnieku klātbūtni meža teritorijā, vērojot vāveru apgrauztos čiekurus, koku stumbrus, dzīvnieku pēdas. Vērojām arī skudru aktīvo dzīvi skudru pūžņos, lasījām krāsainās lapas. Tā bija iespēja katram pašam atklāt – kas ir rudens mežs. Pēc tam ezera krastā tika iekurts ugunskurs un ceptas līdzi paņemtās desiņas.
1.-4.klašu skolēni devās uz privāto piemājas zoodārzu „Vidzemnieki” (Ilūkstes novada Dvietes pagastā), kur apskatīja dekoratīvos mājputnus, strausus, fazānus, pāvus, zosis un pīles, trušus un pundursivēnus. Skolēni noklausījās zoodārza viesmīlīgās saimnieces interesantos stāstus par lauku sētas „Vidzemnieki” veidošanos un  dzīvnieciņu nonākšanu tajā. Visiem bija iespēja vākt barību (zāli, ābolus) un barot strausus, zosis, trušus. Pēc interesantās ekskursijas lauku sētas atpūtas vietā tika kurināts ugunskurs, vārīta garšīga zupa un ēstas pusdienas. Pēc pārgājiena audzēkņi bija patīkami noguruši, bet gandarīti par lietderīgi pavadīto laiku, padarīto darbu un jaunajiem draugiem privātajā zoodārzā. Pateicamies Glaudānu ģimenei par sirsnīgo uzņemšanu.
31.08.2016.
Mūsu atmiņas par starptautisko vasaras nometni Novkā
Autores: Žanna Špaka, matemātikas skolotāja, Jekaterina Skogoreva, latviešu valodas un literatūras skolotāja
delegacijaNo 12.jūlija līdz 15.jūlijam mūsu skolas skolēni un skolotāji devās uz Baltkrieviju.  Margarita Kostigova, Arina Bobiļeva, Vadims Terentjevs, Aleksandrs Petkevičs, Jekaterina Skogoreva, Žanna Špaka, Jeļena Andrejeva piedalījās starptautiskajā nometnē, kuru organizēja Vitebskas apgabala Novkas vidusskola. Nometnes programma bija ļoti interesanta un piesātināta. Pēc siltas uzņemšanas un ekskursijas pa Novkas vidusskolu, nometnes dalībniekiem tika organizētas meistarklases mājturībā un baltkrievu valodā. Ar savu daiļradi iepriecināja Novkas vidusskolas vokālais ansamblis „Čistij golos”, kurā dzied gan skolēni, gan skolotāji.

Pirmajā dienā notika arī ekskursija pa Vitebsku. Mūs iepazīstināja ar Marka Šagala māju –muzeju. Bija aizraujoši un iedvesmojoši iepazīties ar mākslinieka ģimenes vēsturi un daiļrades pirmsākumiem.

Mūsu delegācija apmeklēja Vitebskas lauksaimniecības koledžu. Tās administrācija parādīja izglītības iestādes teritoriju, klases, darbnīcas, lauksamniecības tehniku, siltumnīcas. Tas viss atstāja iespaidu. Pirmā nometnes diena beidzās ar skolas planetārija apmeklējumu, kurš tika uzbūvēts mūsu sadarbības projekta laikā. Mums bija iespēja vērot kosmosa bezgalību, noskatīties sfēriskās filmas par Visumu.

Otrajā dienā mēs devāmies uz Berezinas biosfēras rezervātu. Tā platība ir 85,2 tūkstoši hektāru. Rezervāts ir radīts, lai saglabātu retas dzīvnieku un putnu sugas, kas ir ierakstītas Sarkanajā grāmatā. Berezinas biosfēras rezervāts ir iekļauts UNESCO aizsargājamo objektu sarakstā. Rezervāta teritorijā atrodas dabas muzejs. Krāšņas ekspozīcijas demonstrē Baltkrievijas faunas bagātību (170 putnu sugas un 20 dzīvnieku sugas). Ekskursijas gaitā mēs uzzinājām daudz interesantu faktu par dzīvnieku un putnu dzīvi. Bija iespēja apskatīt dzīvniekus krātiņos. Zīmīgi bija tas, ka visi šie dzīvnieki kādreiz bija savainoti un tiem šeit tika sniegta palīdzība.

Trešo dienu pavadījām sporta aktivitātēs, apmeklējām virvju pilsētiņu. Dalībniekiem bija piedāvātas 3 dažādas sarežģītības pakāpes trases. Mūsu komanda izvēlējās vissarežģītāko, kas bija 10-12 metru augstumā. Skolēni drosmīgi tika galā ar visām šķēršļu joslām.

Mūsu vizīte sakrita ar laiku, kad Baltkrievijā notiek populārais mūzikas festivāls „Slavjanskij bazar ”. Šogad šis festivāls svinēja savu 25 gadu jubileju. Mums bija iespēja apmeklēt šī festivāla  atklāšanas koncertu. Iepriecināja arī amatnieku tirdziņš, kur varējām iegādāties suvenīrus.

Gandarīti par ceļojumu un nedaudz ar skumjām sirdī atgriezāmies mājās. Ceram, ka mūsu draudzība un sadarbība ar Baltkrievijas kolēģiem turpināsies.

Lieldienas gaidot, sākumskolas skolēnu priekšmetu nedēļas pasākumi:
Aglonas bazilikas apmeklējums  Pie Svētavota
Spēle „Piedzīvojumi Zemgales džungļos”.1.-7.kl.

Sventes vidusskolas „Draugu vakars” 14.03.14.
Valentīna diena 14.02.2014.
19.novembrī Zemgales vidusskolā norisinājās konkurss „Superpuika”, kurā piedalījās 5., 6. un 7.klases (2 pārstāvji no katras klases) skolēni, kopā sacentās 6 dalībnieki. Puiši parādīja savas spējas daudzpusīgi – veidojot stāstījumu par sevi, zīmējot atklātni, atbildot uz jautājumiem utt. Visu pārbaudījumu izpilde kopumā aizņēma 1 stundu. Pēc žūrijas lēmuma 2. vietu ieguva Rihards Žalnerčiks (5.klase) un Vjačeslavs Liepiņš (6.klase), 1.vietu ieguva Ruslans Lazdovskis (7.klase). Līdzjutēji ar sajūsmu vēroja konkursa procesu. Apsveicam konkursa uzvarētājus!
„Jauno tehniķu dienas ” Rēzeknē 10.11.2013.
 
Zīda apgleznošana ar krāsām           Skolēni izjūt elektrisko strāvu
  
11.09.13. 10.klases skolēnu Iesvētīšanas vakars
 
 
29.05.13 Sporta diena
  
Meža un dārza dienas 2013
    
10.05.13 Mātes dienai veltīts koncerts.
  
Sagatavošanās Mātes dienai
   
Parlamenta vēlēšanas 30.04.13.
    
Daugavpils novada skolu 1.-9.klašu tautas deju kolektīvu skate  25.04.13.
    
Konkurss “Esi neatkarīgs!” 18.04.13.
  
Meteņi.15.03.13.
  
Absolventu tikšanās vakars 02.02.13.
   
Zemgales princese 18.01.13.
  
“Pop clip” 7.12.12
  

9.11.2012.Konkurss „Superpuika”.
  
22.10.2012. Augļi bērniem
18.10.2012. Mēs tagad esam pirmās klases skolēni
     
28.09.2012.  Radošo darbu izstāde „Rudens veltes”.
     

18.09.2012. Tikšanās ar Daugavpils pilsētas un novada policijas pārvaldes inspektoriem.
    

23.02.2012.foto konkurss
   
Dieva pirksts šim saulrietam noteikti ir pielikts
16.02.2012. Meteņi
14.02.2012. Valentīna diena 
15.11.2011.
 
4. oktobrī Zemgales vidusskolas komanda piedalījās Daugavpils novada fubola
 sacensībās starp  9. un 8. klašu skolēniem  un septiņu komandu
 konkurencē ieņēma
 1. vietu.
Komandas sastāvs:
Arvīds Dimiņš, Jevgēnijs Dubovskis, Jevgenijs Kostigovs,
 Ainārs Friliņš, Andžejs Sterenovičius, Leonīds Dusiks,
 Josifs Rasnačs, Andžejs Žalnerčiks, Aleksandrs Dimiņš.
29.09.2011 Rudentiņš, bagāts vīrs
16.09.2011.Tūrisma diena „Zelta rudens”.
1.-3.kl „Jautrie starti”
    
10.09.2011. Sarkanais krusts.